





Rola obszarów chronionych w rozwoju edukacji, turystyki i gospodarki

Jak korzystać z obszarów chronionych i jednocześnie zachować je nienaruszone?
Celem niniejszej monografii jest promocja nowych form zarządzania środowiskiem na obszarach chronionych i organizacji turystyki w cennych przyrodniczo regionach, z pełnym poszanowaniem walorów przyrody, a także dziedzictwa kulturowego.
Opracowanie przedstawia zarówno problemy, jak i korzyści związane z obszarami chronionymi oraz przybliża wypracowanie konsensusu między zachowaniem walorów przyrodniczych a potrzebami lokalnych społeczeństw.
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Ryby morskie i słodkowodne Polski

Autorzy szczegółowo opisali gatunki ryb (rodzime, obce i inwazyjne) występujące w polskich wodach, włącznie z ich biologią i sposobem życia, dzięki czemu publikacja stanowi cenne źródło wiedzy dla wędkarzy, akwaturystów, płetwonurków, akwarystów oraz tych wszystkich, którzy fascynują się rybami i ich życiem.
Książka szczególnie polecana adeptom biologii i ekologii wód oraz innym osobom chcącym pogłębić swoją wiedzę z dziedziny dotyczącej ryb i organizmów wodnych występujących w polskich jeziorach i rzekach oraz Morzu Bałtyckim.
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Życie codzienne w dawnym Brzegu. Od czasów najdawniejszych do połowy XX stulecia (wyd. 2)

Warto sięgnąć po tę książkę, aby poznać interesującą i skomplikowaną przeszłość miasta na „Wysokim Brzegu”.
Książka "Życie codzienne w dawnym Brzegu" Wiesława Skibińskiego to pozycja typowo historyczna, w której nie ma miejsca na fikcję czy niedokładność. Dzięki autorowi mamy możliwość wejrzenia w życie codzienne brzeżan toczące się własnym spowolnionym rytmem, mamy możliwość przyjrzenia się życiu wielu środowisk dolnośląskiego miasta, od przedstawicieli cechów rzemieślniczych we wczesnokapitalistycznych zakładach przemysłowych, przez kręgi urzędniczo-wojskowe, po ludzi władzy i kultury, porównać je i dokonać własnej oceny. Autor na przykładzie Brzegu pokazuje nam, czym jest „mała ojczyzna”, wskazując zarówno jego odmienności, jak i podobieństwa obyczajowe z innymi społecznościami Nadodrza.
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Turystyka polonijna. Zarys problemu

W książce zdefiniowano pojęcie „turystyki polonijnej”, określono jej funkcje, przedstawiono opisujące ją dane statystyczne, scharakteryzowano główne ośrodki Polonii na świecie, wskazano motywy, jakimi kieruje się Polonia odwiedzając Polskę oraz Polacy podróżując do skupisk polonijnych, wreszcie wypracowano rekomendacje dotyczące aktywizacji i rozwoju branży turystycznej w odniesieniu do rodaków mieszkających poza terytorium
Rzeczypospolitej.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Zeszyty Naukowe ALMAMER nr 73 (2014)

Zeszyt poświęcony zagadnieniom dotyczącym ochrony przyrody i środowiska oraz rozwoju turystyki i rekreacji, a także edukacji ekologicznej i turystycznej na obszarach prawnie chronionych.
Treść Zeszytów jest uzupełnieniem monografii poświęconej obszarom chronionym pt. Rola obszarów chronionych w rozwoju edukacji, turystyki i gospodarki, Wydawnictwo FREL 2014.
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Zarządzanie przedsiębiorstwem turystycznym

Książka ta stanowi potrzebny podręcznik dla studentów kierunków związanych z turystyką, zdaniem autorów, powinna być użyteczna jako podręcznik także dla innych grup społeczno-zawodowych, które pragną uzupełnić, uporządkować czy pogłębić swą wiedzę z różnych zagadnień związanych z zarządzaniem przedsiębiorstwem turystycznym. Są to np. nauczyciele akademiccy, praktycy życia gospodarczego posiadający własne przedsiębiorstwa lub pragnący je założyć czy osoby zatrudnione w sektorze turystyki, zarówno na stanowiskach wykonawczych, jak i kierowniczych.
Dostępność: brak towaru
54,90 zł
Aksjologia podróży

Jest to opracowanie bardzo cenne, oczekiwane nie tylko przez środowisko naukowe zainteresowane turystyką, które stanowi kolejny, ważny etap na drodze poszerzenia badań naukowych dotyczących wszelkich kontekstów związanych z człowiekiem w podróży w ujęciu historycznym, socjologicznym, religijnym i – jakże modnym we współczesnym świecie (choć nieodłącznym od stuleci) – rynkowym.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Człowiek w podróży

Książka Człowiek w podróży ma charakter interdyscyplinarny, odnosi się do wątków kulturowych i turystycznych, uwzględniając zjawiska wielokulturowości i nowoczesnych wyzwań cywilizacyjnych – próbując określić wobec nich oblicze współczesnego człowieka. Zamieszczone w książce Człowiek w podróży, zredagowanej przez Zbigniewa Krawczyka, Ewę Lewandowską-Tarasiuk i Jana Wiktora Sienkiewicza teksty autorów z polskich i zagranicznych ośrodków naukowych, koncentrują się wokół podróży jako metafory (sakralne, artystyczne i egzystencjalne wymiary podróży) oraz podróży w historycznym doświadczeniu jednostek i zbiorowości społecznych, w tym również sentymentalnych podróży Polonii do ojczyzny oraz krajowych i zagranicznych podróży Polaków zamieszkałych w kraju.
Dostępność: brak towaru
49,90 zł
Dziedzictwo przemysłowe Mazowsza i jego rola w turystyce

W książce znajdują się zarówno teksty o charakterze ogólnym, obejmujące charakterystykę dziedzictwa przemysłowego Mazowsza jako elementu tradycji, jak również opracowania szczegółowe, koncentrujące się m.in. na rewitalizowanych poprzemysłowych obiektach i założeniach architektonicznych dostosowanych w ostatnich latach do nowych funkcji oraz ich roli w turystyce. Są to prace poświęcone m.in. zabytkowej tkance architektonicznej przemysłowego Żyrardowa, Łodzi, Radomia czy też warszawskiej Gazowni oraz próbie przedstawienia kartograficznego rozmieszczenia obiektów przemysłowych według województw.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Labor Omnia Vincit. Studia z zakresu muzealnictwa, turystyki, sztuki i ochrony zabytków

"Publikacja jest zbiorem opracowań reprezentujących dziedziny z szerokiego spektrum różnych aspektów kultury materialnej, obejmujące problematykę historyczną i współczesną. Tematy poszczególnych opracowań zawartych w tomie dotyczą bardzo rozległej problematyki skupionej wokół obiektów zabytkowych. Niektóre opracowania, co warto podkreślić, poświęcone są zabytkom oraz obszarom nieleżącym obecnie w granicach Polski, lecz historycznie związanym z polską państwowością, historią i kulturą naszego kraju."
Jan Wiktor Sienkiewicz
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Węgrów i Ziemia Liwska. Perły kultury i atrakcyjność turystyczna

W tekstach autorzy skoncentrowali się na bogactwie dziedzictwa kultury materialnej Liwa, Węgrowa i okolic, w tym form architektonicznych obiektów zabytkowych, a także na różnorodności biologicznej i krajobrazowej ekosystemów przyrodniczych regionu.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Zachowania konsumentów na rynku turystycznym

Czytelnik otrzymuje kompendium wiedzy na temat klientów na rynku turystycznym, sposobów ich zachowań, uwarunkowań nabywczych.
Książka niejako „wybiega” poza same zachowania kupujących na rynku turystycznym, ukazując te zachowania w kontekście szerszych uwarunkowań, kształtowania się potrzeb rynkowych w tej dziedzinie, procesów związanych z zachowaniami na rynku turystycznym.
Podręcznik ukazuje klienta z punktu widzenia budowania aktywów przedsiębiorstw. W sposób interesujący uwzględniono wybrane aspekty konkurowania przedsiębiorstw o klientów na rynku usług turystycznych. Autorzy wskazują, w jaki sposób wartości dostarczane przez przedsiębiorstwa mogą wpływać na kształtowanie się satysfakcji i lojalności nabywców.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny